En Güzel 3 Fotoğraf Noktası

BROMO DAĞI, DOĞU JAVA, ENDONEZYA

Fotoğraflarda defalarca bu efsane yanardağı görmüş olsanız bile, hiçbir şey sizi Bromo'yla ilk karşılaşmanıza hazırlayamaz. Gündoğumunda klasik Bromo fotoğrafı için Penanjakan Dağı'ndaki seyir noktasına çıkmanız gerekiyor. Ne kadar erken giderseniz, o kadar iyi. İyi bir fotoğraf noktası kapabilmeniz için bu çok önemli. Sizinle birlikte bu rüya gibi manzarayı kaçırmak istemeyen yüzlerce insan olacak.

Hazır oralara kadar gitmişken, Bromo'yu çevreleyen ve Mars yüzeyini andıran volkanik kumlarda yürüyün ve 250 basamakla ulaşılabilen yanardağ kraterine çıkın. Çok ama çok yorucu, ama emin olun en efsane selfie'nizi burada çekeceksiniz :)

Peki aşağıdaki fotoğrafta Bromo hangisi?

Size en yakın dağ Batok, onun hemen solunda dumanı tüten Bromo, en arkada dumanı tüten Semeru.


 

BLED GÖLÜ, BLED, SLOVENYA

Dünya gözüyle görmeden ölmeyin.

Şimdi size en iyi fotoğraf noktasını açıklıyoruz: Gölün batısında kalan Ojstrica tepesi. Yaklaşık 600 metre yüksekliğinde. Göl kıyısından yarım saatlik bir yürüyüşten sonra ulaşabiliyorsunuz. Sonlara doğru biraz dik ve yorucu. Ancak bugüne kadar göreceğiniz en iyi manzaralardan biri için buna değer.

Sonbahar ve kış ayları, fotoğraf için en iyi aylar.

Bir de ipucu: Osojnica tepesi de, Ojstrica'ya komşu bir tepe. 750 metre yüksekliğinde. Oraya çıkmayın. Ojstrica'nın manzarası daha iyi :)

 

BAGAN, BURMA (MYANMAR)

Sadece bir şeye para harcamaya iznimiz olsaydı, bunu gündoğumunda, Bagan'daki binlerce tapınağın üzerinde balonla bir saatlik uçuş için kullanırdık. Yaklaşık bir saatlik uçuş ücreti üç yüz elli Amerikan Doları. Evet, hayatta pek çok güzel şey ucuz; örneğin çiğ köfte ve lahmacun gibi :) Ama Bagan'da balonla sehayat ucuz değil. Ancak harcadığınız her kuruşa değer! Büyük harfle tekrar yazalım: HARCADIĞINIZ HER KURUŞA DEĞER! Her biri ayrı birer kartpostal olabilecek mükemmel fotoğraflar çekeceksiniz.

Balona verecek paranız yoksa da çok üzülmeyin. Bagan'da bir kaç gün geçirip hiç bir gündoğumunu ve günbatımını kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Efsane fotoğraflar çekme imkânı veren bir çok tapınak var. İkiden fazla katlı tapınakları tercih edin ve fotoğraflarınızı buralardan çekin. Özellikle gündoğumunda, tapınaklar arasında yerden havalanan balonlar rüya gibi kareler yakalamanızı sağlayacak.

Küçük bir not: Balon uçuşları sadece Ekim - Mart arası gündoğumunda yapılıyor.


yukarı çık